Garanti ve İade

Garanti ve İade


GARANTİ

Mağazamızda satılan tüm ürünler Uzerman.com – Uzerman Mühendislik'in garantisi altındadır. Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması gerekmektedir.
İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir. (Cayma Hakkı)


  • Orijinal kutusu bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  •  Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte tarafınıza kestiğimiz orijinal fatura (sizdeki bütün nüshalar ile birlikte) internet sitemizdeki iade formunu doldurarak göndermeniz gerekmektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu İade Faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir.


Uzerman.com, yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda, iade edilen ürünlerin bedelini, cayma hakkı veya ayıplı mal bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on (10) gün içinde iade eder.

 

Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı müşteriye aittir. Ayıplı malların iadesinde ise, müşterilerimiz, ürünü, Yurtiçi kargo ile karşı ödemeli gönderebilir.

    

İPTAL İŞLEMLERİ

İptal işlemleriniz için online sipariş iptali mümkün değildir. Bu kapsamda bir ürün aldıysanız ve ürününüz henüz kargoya teslim edilmediyse;  iptal işlemi için Bize Ulaşın sayfasından bildirimde bulunmanızı  yada iletişim bilgilerimizden bize ulaşmanızı rica ederiz.


Ürün iptali gerçekleştirdiğinde e-posta adresinize eş zamanlı bilgi mesajı gönderilir.


Ancak ürünle birlikte promosyon, hediye ürün ya da kampanyalı ürün uygulaması mevcutsa, bu ürünlerin sipariş iptali gerçekleştirilemez. Bu durumda tüm siparişin iptal edilmesi gerekmektedir.


Ücret iadeleri ödeme yapılan kredi kartına, ödemesi havale/eft ile gerçekleşen siparişlerde ise ödemenin geldiği banka hesabına gönderilmektedir. Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen yada depomuzdan sevkiyatı gerçekleşmemiş  ürünlerin  iade işleminde havale eft ücreti müşteriye aittir. Kredi kartı iadelerinde komisyon işlemimiz yoktur.

Whatsapp Whatsapp